Wyjazd studyjny poświęcony przybliżeniu tradycji samorządowych Pomorza Nadwiślańskiego

Wyjazd studyjny poświęcony przybliżeniu tradycji samorządowych Pomorza Nadwiślańskiego

W dniach 12-13 czerwca 2023 roku radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego odwiedzili Tczew, Kwidzyn, Toruń, Chełmno.

Podczas wizyty radni młodzieżowi zwiedzieli Fabrykę Sztuki, Muzeum Wisły, obejrzeli wystawę poświęconą Szkole Morskiej w Tczewie. Następnie udali się na spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej poświęcone m.in. tradycjom samorządowym Tczewa, tradycji filomatów pomorskich. Radni spotkali się z przedstawicielami samorządu lokalnego. Kolejnym punktem wizyty był Kwidzyn oraz spotkanie z przedstawicielami samorządu Kwidzyna Panem Piotrem Widzem Wiceburmistrzem, który pokazał radnym bibliotekę, która znajduje się w starym dworcu kolejowym.

Następnego dnia było zwiedzanie Torunia w kontekście tradycji stolicy samorządowego województwa pomorskiego w dwudziestoleciu międzywojennym (m.in. budynek dawnego Starostwa Krajowego), zwiedzanie oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu, zwiedzanie miejsc związanych z Lechem Bądkowskim oraz spotkanie z przedstawicielami władz w sali obrad Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Po Toruniu przyszedł czas Chełmno i na spotkanie z przedstawicielami władz Chełmna w temacie planowania przestrzennego, zwiedzanie Chełmna (m.in. temat historyczne prawo chełmińskie i jego wpływ na miasta północnej Polski, odmienności prawa dawnych Prus Królewskich) oraz zwiedzanie starego Ratusza w Chełmnie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.