Pierwsze spotkanie Komisji Transformacji i Transportu – Młodzieżowi Radni rozmawiali o kolei

Pierwsze spotkanie Komisji Transformacji i Transportu - Młodzieżowi Radni rozmawiali o kolei

Początek działań Komisji Transformacji i Transportu - w Pomorskiej Kolei Metropolitalnej odbyło się spotkanie

W ubiegły piątek w siedzibie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej odbyło się spotkanie Komisji Transformacji i Transportu MSWP z przedstawicielami Departamentu Infrastruktury oraz PKM SA.

To początek działań nowo powołanej Komisji, zgodnie z ustaleniami wewnątrz Młodzieżowego Sejmiku to właśnie kolej w województwie będzie głównym obszarem zainteresowania Komisji. Również podczas I sesji MSWP wielu Młodzieżowych Radnych podkreślało, że chciałoby poprawy jakości i ilości połączeń zamawianych przez Samorząd Województwa u przewoźników: Polregio oraz PKP SKM.

Podczas spotkania głos zabrał przedstawiciel Departamentu Infrastruktury Tomasz Iżycki-Herman, który opowiedział o podstawach systemu transportowego w województwie, jeśli chodzi o kolej. Poruszono kwestie umów transportowych zawartych z przewoźnikami, przetargów taborowych oraz inwestycji w infrastrukturę. Radni dzięki temu spotkaniu zdobyli wiele informacji i doświadczenia, które z pewnością pomoże w pracach Komisji.

Podczas spotkania głos zabrali również przedstawiciele Pomorskiej Koleji Metropolitalnej – Prezes Grzegorz Mocarski, Rzecznik Błażej Konopacki oraz Szumała opowiedzieli o działalności samorządowej spółki, która wybudowała jedyną linię kolejową w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat. Opowiedziano również o inwestycjach prowadzonych przez Pomorską Kolej Metropolitalną – elektryfikacji linii oraz budowie bajpasu kartuskiego, wszystkie przebiegają terminowo. Bardzo ciekawym doświadczeniem było spotkanie w PKM, która jako prężnie działająca spółka kolejowa jest ewenementem na skalę ogólnopolską.

Już niedługo informacje o kolejnych działaniach Komisji!

Autor tekstu: Jan Pasko – Porys

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.